Ponúkame kompletný servis autoklimatizácie s chladivom R134a , R1234yf a precíznu detekciu uniku dusíkom pre vozidlá koncernu Volkswagen AG a taktiež pre vozidlá iných značiek. V rámci opráv a údržby klimatizácie ponúkame  profesionálnu antibakteriálnu dezinfekciu výparníka klimatizácie ozónom.

Plnenie alebo doplnenie systému klimatizácie chladivom

R 134a Tetrafluoroethan (bežný typ chladiva)
R1234yf Tetrafluorpropen (nové chladivo)

Ako zistím aké chladivo používa systém klimatizácie v mojom vozidle? Všetky vozidla koncernu Volkswagen AG majú tento údaj na štítku v motorovom priestore.

servis klimatizacia chladivo kovox staskov 1

servis klimatizacia chladivo kovox staskov 2


Cenník prác

Chladivo R134a

Plnenie klimatizácie chladivom R134a 38,40€ s DPH
Chladivo R134a 0,12€ /za gram s DPH

 

servis klimatizacia chladivo kovox staskov 3

Chladivo R1234yf

Plnenie klimatizácie chladivom R1234yf 48,00€ s DPH
Chladivo R1234yf 0,24€ /za gram s DPH

 

servis klimatizacia chladivo kovox staskov 4

 

Detekcia úniku dusíkom a detekčným sprejom

podľa rozsahu a časovej náročnosti od - 10,00€ s DPH

 

Dezinfekcia klimatizácie ozónom

Osobné vozidlá, Dodávky 18€ s DPH

 

Nové chladivo R1234yf

Chladivo R1234yf je schválené Európskou komisiou a v súčasnosti sa už používa v automobilovom priemysle ako náhrada za R134a,s cieľom znížiť emisie skleníkových plynov z klimatizačných systémov osobných a ľahkých úžitkových vozidiel. Má veľmi nízku hodnotu GWP (GWP= 4 ) až o 99,7% nižšiu ako existujúce chladivá na trhu R134a ( GWP 1430 ).Chladivo novej generácie R1234yf ( HFO-1234yf ) vyvinula spoločnosť DuPont a Honeywell ako ohľaduplné riešenie k životnému prostrediu. V každodennej prevádzke je bezpečné a úsporné.

Ako často je dobré  venovať sa klimatizácií?
Každý rok odporúčame dať si skontrolovať a doplniť chladiace médium a olej. Len tak môžete predísť prípadným poškodeniam kompresora a jeho drahej výmene. Životnosti tiež prospieva očistenie všetkých hliníkových častí klimatizácie horúcou vodou „Wap" od soli na rúrkach ako aj na kondenzátore. Nečistoty bývajú častou príčinou poškodenia častí klimatizácie a následný únik chladiaceho média môže spôsobiť nefunkčnú klimatizáciu.

Klimatizácia chladí, ale páchne?
Môžu za to baktérie a plesne. Klimatizácia odoberá vlhkosť z kabíny a tá sa zráža na výparníku, kde vznikajú ideálne podmienky pre mikroorganizmy. Tie spôsobujú zápach a v extrémnych prípadoch môžu spôsobiť aj zdravotné problémy. Ako tomu predchádzať? V prvom rade častým používaním klimatizácie, pretože ak je klimatizácia dlhodobo vypnutá, mikroorganizmom sa viac darí. Preto odporúčame robiť dezinfekciu dva krát ročne a to na jar a na jeseň.